2.Ay

Cumartesi, Nisan 23, 2016 Unknown 4 Comments

"Aşk Yeniden" benim en sevdiğim Yeni Türkü şarkılardan biridir. Orda öyle bi dize var ki, şimdiye kadar bana hiç bu kadar anlamlı gelmemişti ve beni bu kadar iyi anlatmamıştı.

"Gözlerim doluyor aşkının şiddetinden, ağlamak istiyorum."

Nitekim bunu çoğu zaman yaşıyorum, hatta gözlerim sadece dolmakla kalmıyor ağlıyorum da. Özellikle en savunmasız halinle omzumda yatarken yaşadığım duyguları kelimelere dökebilmem mümkün değil. Anne olunca anlarsın sözünü o kadar iyi anlıyorum ki artık ve bunun için yıllardan beridir anne olmama gerek yokmuş, onu da çok iyi anlıyorum. Gün geçtikçe seni daha da çok seviyorum kızım...

Artık bize bilerek ve isteyerek gülmeye başladın. Aguluyorsun, bizim çıkardığımız a-e li sesleri taklit ediyorsun ve çok daha anlamlı bakıyorsun karşında biz seninle konuşurken. Yalnız tam bi babacı olacağın şimdiden belli, o seninle konuşurken hep çok daha mutlu ve coşkulusun. Bense sizin bu keyifli anlarınızı izleyip zevkten dört köşe oluyorum.

Seni koyduğum yerde kendi kendine biraz daha fazla vakit geçirmeye başladın, mesela bulaşık makinası yerleştirme zamanı kadar :) O sırada bol bol kendi kendine konuşuyorsun :)

Akşam saatlerinde huysuzluk yapmaya başladın. Seni uyutana kadar babanla bana kol kası yaptırıyorsun. Bu saatlerde omuzda değil, yüzün dışarı bakar şekilde ve gezinerek taşıtıyorsun kendini. Akşamları biraz pert oluyoruz bu yüzden, üstelik sen cin gibi bakınırken :)

Geceleri 23-24 gibi yattığında sabah 6-7ye kadar deliksiz uyuyup, bizi çok sevindirdiğin ve şaşırttığın günler oldu. Keşke bu istikrarını korusan. Hala gündüzleri 2-4 saat sürebilen blok bi uykun var. Saatleri çok değişken olsa da dileğim hep böyle devam etmen :)

Son zamanlarda seni bana daha çok benzetmeye başladılar. Bakalım önümüzdeki aylarda nası bi değişim göstereceksin. Şu anda o kadar tatlı ve tontiksin ki her gün o yanaklara bi kaç kez dalıyorum kafa göz evet, ha bi de çoraplarını çıkarıp ayaklarını öpüyorum :)

Bu ayki önemli tarihler nelermiş bakalım:

25.03.16 - Hastanedeki ilk gününde yapılan aşılarını saymazsak ilk aşını oldun, Hepatit B. Ateş yapmadı ama gece öyle bi huzursuzluk yaptı ki sen de, tüm gece babanla nöbetleşe seninle ilgilendik. Neredeyse hiç uyumadık, tabi sen de uyumadın :) Sabah olunca üçümüz aynı yatakta iki saat kadar sızmışız :D

28.03.16 - Tuniko.com un yeni ürünlerinin fotoğraf çekimi için Fuar'a gittik. Hava inanılmaz soğuktu ama seni slinge sarıp sarmaladım. Sen de hiç sorun çıkarmadan koynumda uyudun durdun. Böylece meşhur olma yolunda ilk adımını attın :D :D Bak bi kaç tane de foto koyayım aşağıya.

01.04.16 - İlk kez güneşte ellerini ayaklarını güneşlendirdik. Çıplak olmak zaten pek hoşuna gidiyo, o yüzden çok sevdin.

02.04.16 - Babanla beraber merdivenden düştünüz. Çok şükür ki ikinize de bir şey olmadı. Sol bacağında morluk gördüğümüz için hemen hastaneye gittik. Bacağının röntgenini çektiler. Çok hafif bi çatlak olduğunu, ama bi şey yapmaya gerek olmadığını söylediler. Çok korktuk kızım, tüm gün yaşadığımız bu talihsiz olayın şokunu atlatamadık. Ama çok çok şükür baban da sen de iyisiniz. Ama sen o kadar uslu bi kızsın ki bu olay çerçevesinde hiç ağlayıp huysuzluk çıkarmadın. Tüm gün ağladığın iki an vardı. Birincisi ilk düştüğünüzde korkudan(hatta belki o an canın da yandığından), ikincisi hastanede çok acıktığından.

03.04.16 - 40'ımız çıktı. Ben 40 uçurmasını yanlış anlamış olacağım ki o gün seninle baş başa ilk uçak yolculuğumuzu yaptık. Avanos'a anneanne ve dedeni ziyarete gittik. Ayrıca aynı gün bize ilk kez bilinçli bi şekilde gülücükler saçtın.

09.04.16 - Babanın ilk doğumgününü kutladın. Akşam yemeğe gittik ve sen tüm akşam uyudun canım kızım. Ayrıca gündüz seninle ilk kez beraber kuaföre gittik. Sonlara doğru mızmızlansan da günler sonra ben manikür yaptırıp, kaşlarımı aldırabildim :) Teşekkürler meleğim.

15.04.16 - İlk kez agu dedin. O ağzını yerim ben senin!!!

16.04.16 - İlk kez sabaha kadar deliksiz uyudun. Gece 23'te yatıp, sabah 6'da kalktın.

17.04.16 - İlk bira buluşmana gittin :) Ortamın maskotu oldun. Ardından ilk kez Alsancak çimlerde yayılma zevkini tattın. Senin için yorucu bi gündü :)

18.04.16 - Elini emmeyi keşfettin! Ne zaman oyalanmak istesen o eli ağızda görüyorum artık. Elin yerine şu emziklerden birini kabul edeydin daha iyi olabilirdi kızım. O konuda da henüz yılmadım, bakalım sonuç ne olacak :)
You Might Also Like

4 yorum:

 1. Ne kadar şanslı minik, böyle güzel anları kaydeden süper şahane bir anneciği var :) Ayrıca çok geçmiş olsun!
  Fotoğraflara da bayıldım, çok tatlısınız :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler Meriç. zaman öyle hızlı akıp gidiyor ki kaydetmesem her şey uzay boşluğunda kaybolup gidecek, ben de arkasından öylece bakacakmışım gibi.

   Sil
 2. oyyyhhh minicik bir su kaplumbaası <3 masallah ikinize de! çok güzelsin Pınarımmmm, kızın da aynı senin gibi olacak ne şanslı <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaa Asiyemmm çok teşekkürler. valla babasına benzeyip gidiyo bu duruma bi an önce el atmam lazım. çaresizim :D

   Sil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)