39+2

Cumartesi, Şubat 13, 2016 Unknown 0 Comments


Daha önce de bi kaç kez bahsettim sanırım normal doğum için beklediğimizi. Ben hamileliğin en başından beri normal doğum yapmak istiyordum zaten. Doğumun doğal yollarla gerçekleşmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Neyse ki doktorum da benimle aynı kafada da zıt düşmedik hiç. Ama tabi sezaryenin de bi kurtarma operasyonu olduğunun bilincideyim, nolursa olsun normal doğurcam ben ille de normal doğurcam kafasında değilim. İkimiz için de en sağlıklısı neyse o olsun diye dua ettim şimdiye kadar. 

Şu anki tabloda normal doğumu engelleyecek bi sorunla karşılaşmadık. Suyun azalması, çatı darlığı, bebeğin büyüklüğü gibi. Haliyle günlerimiz beklemekle geçiyor :) Bu bekleyiş sonlara doğru geçmek bilmez günlere dönse de, içerde büyüsün mis gibi diye düşünüce sabırsızlığım az da olsa geçiyor.

Bu arada annemler de geldi de son hazırlıkları tamamladık. Artık Çakıl'ın yatağı ve dolabı da hazır bi kendisi eksik :)

Benim tarafımda da işler yolunda. Tabi uzun zaman ayakta kalırsam belim falan ağrıyor artık ama genel olarak rahatım. Aşırı ödem sorunu yaşamıyorum henüz. Kilo olarak da hala +14'teyim. Aman dikkat et son 3-4 hafta çok alınıyor diyenleri biraz yalancı çıkarmış olabilirirm. Çünkü yemek yeme düzenimde ekstra bi dikkat etmeye gitmediğim halde son 1 ayda 2 kilo bile almadım. Sanırım artık zaten zirveye yaklaştığım için daha fazla alamıyorum, bu vücudun da bi kapasitesi var nitekim :D Tabi hamilelik henüz bitmedi, o yüzden toplamda kaç ile bitircem hepimiz görcez :D Ama son zamanlar beklediğim gibi ağır geçmediği için mutluyum. Az önce sinemadan geldik misal :)

Yarın doğuracak mıyım acaba? sorusunu bugün de kafamdan geçirerek esenlikler diliyorum hepimize :)

You Might Also Like

0 yorum var:

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)