34. Hafta - Hamilelikte Spor

Pazartesi, Ocak 18, 2016 Unknown 4 Comments

Doktorumun da onayıyla 14. haftadan itibaren başlarda haftada 2, sonlara doğru haftada 1 olmak üzere bir kişisel eğitmenle (personal trainer) çalıştım. Her dersimiz yaklaşık 30-45 dk arası sürdü. Geçmiş zaman kullanıyorum çünkü 35. hafta itibariyle derslerimizi bitirdik. 

Bu süreçte kıyısından da olsa spora devam etmek/edebilmek bana kendimi gerçekten hem bedenen hem de ruhen iyi hissettirdi. Hala spor namına(yürüyüş dışında) bi şeyler yapıyo olabilmek, hamileyiz ama ölmedik mesajını kendime verebilmem açısından oldukça motive ediciydi :D

Çalıştığım hocam daha önce de Sports International İzmir'de grup pilates dersi hocam olan Can Arslan. 2015'in başlarında Bostanlı'da kendi stüdyosunu açtı. Ben zaten Can'ı çok seviyordum, inanılmaz pozitif ve eğlenceli bi insan. O yüzden hemen iletişime geçtim. Eğer Bostanlı civarında parsonal trainer arıyorsanız kendisiyle mutlaka bi görüşün, pişman olmayacaksınız ;) 

Biz hem reformer üzerinde, hem ayakta, hem oturarak hem de step tahtası üzerinde çok çeşitli şekillerde çalışmalar yaptık. Kendisinin zaten hamilelik pilatesi ile ilgili eğitimi de olduğundan bu konuda hiç şüphe duymadan ne diyorsa yaptım. Zaten haftalara göre hangi hareketlerin yapılıp yapılamayacağıyla ilgili her detayı biliyor. 


Yaptığımız çalışmaların bana normal doğum sürecinde de yardımı dokunacağına inanıyorum. 

Bu, haftada 1-2 günlük spor dışında her gün mutlaka yarım saat yürümeye çalışıyorum uzun zamandır. Hem temiz hava almak iyi geliyor, hem de yeterince hantal hissetiren vücudum yürüdüğümde daha dinç oluyor gibime geliyor. 

Son dersimizde Can'la mini bi çekim de yaptık, merak edenlere fikir de olur belki.


You Might Also Like

4 yorum:

 1. Sen ne minnoş ne sevimli bir hamile oldun yaw <3
  Ve bence bu spor işini çok iyi yapmışsın şekerim. Ben biraz salmıştım bu konuda, sonra hatun bir türlü gelmek bilmeyince kendimi nasıl sokaklara vurmuştum belli değil :) o yüzden yürü annem, yürü kuzum :)
  (evet uzun zaman sonra bilgisayar başına geçtim, kaçırdığım bir kaç yazıyı okudum, sapık gibi yorum bırakıyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şu fotolara akıp hala minnoş olduğumu düşünmen moralimi yerini getirdi bebeğim :D zira kendimi fil yutmuş gibi hissediyorum :D
   yürümek en bi güzel eylem valla şu hamilelikte, başka bi spor yapmasan da olur. ama ben biraz bel-sırt-dizlerden tırstığım için hadi dedim biraz da pilates yapayım. şu sıralar ağrılarımın falan olmamasını pilatese borçlu olabilirim belki :)

   Sil
 2. Bravo Pinosh'um! Normal hayatta da sporun s'sini yapmayan biri olarak tabii ki hamilelikte de yürüyüş dışında hiçbir şey yapmadım.. Şimdi de nasıl gitcek bu kilolar diye debeleniyorum! Eminim doğum sonrası da faydasını göreceksin bu emeğinin!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim nur'um ya. umarım sonrası için de faydalı olur valla, yoksa durum zor :D

   Sil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)