30.Hafta - Özlüyorum!

Perşembe, Aralık 17, 2015 Unknown 2 Comments


Artık babasının sesini bile ayırt edebilen bir insan yavrusundan bahsediyoruz! Zaman yaklaştıkça benim de idrakım şu şekilde oluyor: içimden insan çıkacak!!!! Duygularımı bu cümleden başka bir şey şu anda daha iyi ifade edemez, o kadar net.

Çakıl hanım büyüyedursun, ben de şu hamilelik süresince neleri özlediğimi kayıt altına alayım dedim. Yani bu haftaya kadar. Bakalım önümüzdeki günlerde bu zamanlardaki neleri özleyeceğim :D

- Kendi başıma külütlu çorap giymeyi çok özledim misal. Tek bacağımı zar zor bi şekilde giyebilsem de bazen, o ikinci bacağı giyebilmemin imkanı yok! O yüzden kocalarınızı eskisinden daha da çok sevin :)

- Uyurken soldan sağa, sağdan sola fütursuzca dönebilmek. Şu anki halim abartısız şu şekilde bi taraftan diğerine dönerken: önce sırt üstü döneyim, oh biraz dinleneyim şurda, hadi bi gayret diğer tarafıma hadi hadi hadi..... Ohh be, döndüm. Yastığım nerde benim, sarılcam ona ben!

- Koltukta kaykıldıktan sonra kendi başına kalkmak. O ne güzel bi özgür duyguymuş ya. Yaşamayan anlamaz nokta bitti.

- Siyah kabanım dışındaki diğer tüm kabanlarım. Gerçi siyahı da özlemeye başlamam çok uzak değil. Ama oversize kabanlar ilk moda olduğunda keşke edineymişim bi tane, şimdi misler gibi bi alternatifim olurdu.

- Hunharca deniz mahsulü yemek. Özellikle midye başı çekiyor bu listede. Ama tabi bi karides, bi ahtapot da az özlenmedi. Ara ara tadımlık da olsa kalamar yediğim için o listenin en alt sırasında.

- Toksoplazma bağışıklığım olmadığı için her türlü kedi-köpekten uzak durmak. Ben ki sokakta gördüğü her hayvana Elmayra misali saldıran bi tipim. Hele yavru olanları alıp bağrıma falan basarım. Ama bi süredir hayal oldu bu saldırışlar. Hamilelik sonrası tüm sokak hayvanları kaçsın benden bence.

- Nefesim kesilmeden merdiven çıkmak. Bak işte bu tam bi kabus. Yavaş olmam gerektiğini unutup azcık hızlı çıksam, o baş dönmesi beni mahfediyor. Mehh.

- Alyansım. 3-4 aydır kendisiyle yollarımızı ayırdık. Başta alışmam zor oldu, sürekli kaybettim sandım falan. Başka yüzüklerle takıldım bi süre. Şimdi onlar da fazla geliyor.

- Skinny jeanlerim. Getirin onları bana, uzaktan da olsa sevmek istiyorum!!!

- Zumba. Ahh ahh nerde o eski günler. Çılgınlar gibi hoplayıp zıplamalar. Peheeeyyy.

- Eski kilom. Hayatımın en yüksek kilosundayken hamile kalmış olsam da, o halimi bile özlüyorum :D Bu vesileyle şu anki +11 kiloya da selam olsun burdan.

Bu yazdıklarımın hepsi geçici bi süre evet, içimde büyüttüğüm minik insan için evet, ama bu özlemediğim anlamına da gelmiyor yaaaniii.

Var mı sizin de bu listeye eklemek istedikleriniz? Cidden merak ediyorum.

You Might Also Like

2 yorum:

  1. bence supersın cakıl cok sanslı bır cocuk olacak

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. canım ceren'im çok teşekkür ederim. umarım kendi de öyle düşünür minnoşun :)

      Sil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)