Hadi devam edelim!

Perşembe, Kasım 26, 2015 Unknown 0 Comments


Helloooo!!! Ben geldim :)

1 aydır yazamamamın en büyük sebebi kendimi blogumu yenilemeye adamamdır eğer hala buralardaysanız canım okuyucularım :)

Geçen yıl radikal bir değişiklikle 2007'de açtığım blogumu özel hostinge taşımak ve yeni bir alan adı almak suretiyle yenilemiştim. 1 senelikti üyeliğim ve kasım ayı içinde süre dolacaktı. Hosting şirketi saçma bir fiyat çıkarınca ve ben de zaten wordpress tabanlı yeni blogumdan çok memnun olmayınca dedim eski kadim dostum blogger'a geri döneyim. 

Bu iş çok kolay olmadı beklediğim üzere. Geçen yıldan beri az yazı yazmamışım onu anladım :D Hepsini kolay aktarım yöntemiyle Wordpress'ten Blogger'a taşımak istedim ancak sağolsun Wordpress Türkçe karakterlerde oldukça fazla sorun çıkardı. Ama ben yılamazdım, neticede yazılım mühendisiydim, bu işten anlıyordum, ar-ge benim işimdi ve bir şekilde bunun altından kalkmam gerekiyordu. Hem kendi blogumu yönetemeyeceksem nerde kalmıştı benim mühendisliğim? (Gurur yaptı!)

Nitekim biraz sancılı bir süreçten sonra tüm yazı, yorum ve fotoğraflarımı eksiksiz olarak taşıyabildiğimi düşünüyorum. Eğer sorunlu kısımlar görürseniz lütfen söyleyin siz de bana bunları, düzelteyim hemen ;)

Blogger'a yazıları taşıma işim bitince hali hazırda 1 sene daha uzattığım alan adımı da kullanmak istedim ve sonunda geri dönebildim. 

Arada kaçan hamilelik haftalarının yazılarını yazacağım öncelikle, ardından da artık bir kaç farklı içerik koymak istiyorum buraya. Biliyorum hamilelik postları boğdu konuyla ilgili olmayanları :D Ama napiim yani şu anda hayatımın en önemli olayı bu benim için ve neredeyse her şey onun etrafında dönüyor. 

Hadi o zaman kaldığımız yerden devam, ileriiii!

You Might Also Like

0 yorum var:

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)