24. Hafta - İsim Meselesi

Cuma, Kasım 27, 2015 Unknown 6 Comments

Umuyoruz ki minik kızımız da bizim gibi denizi çok sevsin, deniz her zaman onun bir parçası olsun. İsmiyle de hep mutlu yaşasın 

Cinseyeti öğrenmeden önce bile kız olursa ne isim koyacağımız belliydi bizim. Geçen yıl Aybars ile konuşurken "Memo Tembelçizer kızının adını Çakıl koymuş. Çok güzel isim değil mi ya?" demişti. Ben de "Aaaaa gerçekten ne kadar güzel isim, neden hiç duymadık ki" diyip şaşırmıştım gerçekten popüler olmamasına bu ismin.

Bebeğimizin kız olduğunu öğrendiğimizde "Eeeee Çakıl koyuyor muyuz ismini?" diye sordum Aybars'a ve aldığım "Tabii ki koyuyoruz." cevabıyla ismi kesinleştirmiş olduk :) Bizim için çok basit olmuştu isim koyma işi ve biz çok sevdik kızımızın ismini. Büyüdüğünde "Bu ne biçim isim!!!" diye çemkirmez bize umarım :D

Tabii herkes bizim kadar çok sevmedi Çakıl ismini ama bu hiç umrumuzda oldu mu? Hayır :D Çok kararlıydık bu isimde ve yılmadık! Siz de hiç takılmayın böyle şeylere, herkese her şeyi beğendirmek zorunda değilsiniz. Beğendiremezsiniz de zaten. Sonuçta "O" sizin çocuğunuz.

İsminle çooooook sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşa kızım. Bu ismi umarız sen de çok seversin 

You Might Also Like

6 yorum:

 1. adıyla yaşasın balyanak :) bende deniz dediğimde "kız adı o" diye az tepki almadım ki hala alıyorum umrumda mı? ara sıra of dediğim olmuyo değil hani:)
  çakıl ismini geçenlerde bizim üniversitenin bişi bişi sınav ilanında okudum "a ha" dedim:) su çakıl bişi bişi idi kızın adı, öğretim görevliliği bişeyiydi. Of tanımlamaya gel. Yani kısaca bir adaş tanıyorum bende :) ama hiç birisi "çakıl" kadar çakıl değil taam mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. oyyyy teşekkür ederim fulyacım <3 ya bi defa deniz gibi güzel isim mi var. erkeğe de kıza da bu kadar çok yakışan isim yok bi kere, herkes şunu bi anlasın.

   ay valla etrafta çakıl isimli birilerini duydukça seviniyorum biliyo musun? neden bilmiyorum ama kızımın adaşlarının olduğunu bilmek iyi geliyo bi şekilde :)

   çakıl yazan ellerini severim senin <3

   Sil
 2. Çakılı beğenmemek ne ya çakıl ya baska bişi yapmasına gerek yok adı yuzunden bile direk sempatik, cin gibi ve oricinal bi kişilik olacak daha neetsin bu ana baba ben bilmiyorum ki:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. de mi ya fonetiği çok güzel bi kere :D böyle fıskiyeli dombul yanak bi kız çoçuğu geliyo hep gözümün önüne, onu napcaz ♥

   Sil
 3. Benim kızımın adı da Çakıllll, alın size bir adaş daha, biz de eşimle hiç aldırmadık ismi koyarken ve ismiyle müsemma da bir tip oldu, sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaaaa ne güzel :) Adaşlarını duydukça seviniyorum valla, normalleştiriyor ismi biraz daha :)

   Sil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)