Kumlubük - Hollandalı Ahmet'in yeri

Çarşamba, Ağustos 12, 2015 Unknown 0 Comments

6 gün tatil yapıp 2 aydır yazılarını bitiremeyen kızdan hepinize selamlar! Neyse sona geldik artık. Bi süre gezi yazısı yazmak istemiyorum ki bence siz de istemiyorsunuz yazmamı :D Üstelik daha sırada Cesky Krumlov, Viyana, Milano ve çevresi, Varşova, Londra ve Doha var! Hayat çok zor :P

Neyse biz Kumlubük'e dönelim şimdi. Burayı keşfetmem çok garip oldu. Google Maps'i açmış, Marmaris civarında neler var diye bakarken Turunç'u gördüm. Sonra nereymiş bura diye internette biraz arayınca bir kaç yerde Kumlubük'ten bahsedildiğini okudum. Araştırmalarımı derinleştirince de Hollandalı Ahmet'in Yeri'ni gözüme kestirdim.

Marmaris'ten çıkıp İçmeler tarafına doğru yol aldıktan sonra devam ettiğinizde önce Turunç çıkıyor karşınıza. Ardından iyice daralan, virajları keskinleşip çoğalan, saatte 30 km hızı geçemediğiniz yoldan ya sabır diye diye gidiyorsunuz. Ama sonunda ulaştığınız yer bu işkenceli yolculuğu unutturuyor size.

Hollandalı Ahmet'in Yeri Kumlubük koyunun en sonunda yer alan bir işletme, daha doğrusu butik bi yat kulübü. Özellikle Türk ve Çin mutfağının öne çıktığı restoranıyla oldukça iddialı. Biz de yediğimiz şeyleri oldukça beğendik.

Giriş ücreti kişi başı 25 lira (evet bence de çok uygun!). Ha ama ben zaten bir şeyler yiyip içeceğim diyorsanız da giriş ücreti yok, yeme içme ne tuttuysa o.

Mekan oldukça şık ve zevkli döşenmiş. Ben detayları çok sevdim. Üstelik gittiğimiz tarih itibariyle de çok sakindi. Tam kitabını al, tüm gün yayıl moduna uygun.
IMG_3128IMG_3113 IMG_3115 IMG_3116 IMG_3118 IMG_3120IMG_3124 IMG_3125 IMG_3126 IMG_3129 IMG_3133IMG_3140 IMG_3141

You Might Also Like

0 yorum var:

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)