Ölüdeniz - Gemile Koyu

Pazartesi, Temmuz 20, 2015 Unknown 0 Comments

Ölüdeniz'deki üçüncü günü Gemile Koyu'na ayırıyoruz. Buraya gidiş Kayaköy'ü çıkana kadar normal geçiyor ama sonraki yol biraz fazla dolambaçlı. Araba tutuyorsa sizi böyle durumlarda hazırlıklı olmanızda fayda var :) Ama ben böyle yolları çok seviyorum, ormanın içinden daracık bir yoldan kıvrıla kıvrıla gitmek çok zevkli bence. Yine de dikkatli kullanmak lazım ;) Sanırım 45 dakikada falan ulaştık Ölüdeniz'den arabayla.

Gemile koyunun tam karşısında Gemiler Adası var, bir de. Oraya isterseniz tekne turlarıyla ya da özel teknelerle gidebiliyormuşsunuz. Biz koyda takılmayı tercih ettik, çünkü denizi baya güzeldi. Bir de ormanın bittiği yerde deniz başlıyor, ağaçların gölgesi bile burayı sevmek için yeterli olabilir.

Girişte, 10 lira ödüyorsunuz. Çünkü millipark olarak geçiyor burası. Eğer şezlong-şemsiye isterseniz de kişi başı 15 liraydı sanırım. Ama işletmeden ve oradaki çalışanlardan çok bir şey beklemeyin. Vasat. Oraya giderken yanınızda atıştırmalık bir şeyler götürmek mantıklı olabilir. Bir de en çok sinir olduğumuz şey çalışanların sürekli gelip "Su sporları var, yapmak ister misiniz" diye sormaları oldu. Arkadaşım neden bir kez istemiyoruz demek sizin için yeterli olmuyor??

Denizi tam bizim sevdiğimiz türdendi, sakin ve serin. O yüzden, bizimlasın diyorum burası için :)

IMG_2828 IMG_2829 IMG_2834 IMG_2853 IMG_2858

You Might Also Like

0 yorum var:

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)