Akyaka sen ne güzelmişsin!

Cumartesi, Mayıs 23, 2015 Unknown 0 Comments

Bu sene resmen bitmeyen bi kış yaşadık ve hepimiz bundan çoook sıkıldık. Sanırım bunun da etkisinden olsa gerek 19 mayıs herkes için Ege ve Akdeniz kıyılarını istila etme zamanı oldu, biz de dahil :) 11 kişilik kalabalık bi grupla Akyaka çıkarması yaptık, nüfusu arttı be küçücük yerin :D

Ben ilk kez gittim Akyaka'ya -ki bu sene ilk kez gideceğim çok yer olacak Ege'de- ve aşık oldum sanırım. Şimdiye kadar gitmemiş olduğuma üzüldüm, ama telafi etmeye kararlıyım! Suyun soğuk olmasına aldırmadan, güneşten aldığımız enerjiyle 2015 deniz sezonunu açmış olduk. Pişman değiliz!

Akyaka girmeden hemen önce Sakartepe Seyir Terası'nda manzaranın keyfini çıkarmak şart!Otelimiz Eski Maden İskelesi'ndeki İskelem Oteldi. Akyaka merkezi ve orman kampını geçtikten sonra sola doğru kıvrıldığınızda ulaşıyorsunuz. Otel'den hepimiz mumnun kaldık. Özellikle kendine ait deniz kenarı olması en sevdiğim özelliği oldu. Hem denize sıfır kahvaltı keyfi yapmak için çok güzel, hem de denize girmek için.
İlk gün denize Akyaka Orman Kampı'nın içinden girdik. Otelimize uzak olmadığı için yürümeyi tercih ettik. Zaten sadece girişe kadar arabayla gidebiliyorsunuz, sonra yine ormanın içinden yürüyerek ulaşmanız gerekiyor denize. Denize giderken yanıma atıştırmalık bi şeyler alayım, iki de bira çakayım derseniz ormanın içinde market gibi bi yer var ;)

Serince orman havasını içimize çeke çeke, yeşille mavinin birbirinin içine nasıl da güzel geçtiğine hayran ola ola yürüdük. Denize de bildiğiniz kayaların üzerinden falan giriyorsunuz. Her girinti çıkıntıda mutlaka üzerinde durabileceğiniz, havlunuzu serip şöyle uzanabileceğiniz kayalar var. O yüzden keşfetmekten çekinmeyin. Su tabii ki çok soğuk, ama zaten deniz dediğin soğuk olur kendine getirir insanı :) Yukarıdaki fotoları telefonla çekmek zorunda kaldım, makinayı taşımak zor geldi :)

Akşam yemeği öncesinde Akyaka sahilde şöyle bi turladık. Evet o gördüğünüz şey kazak! Mayıs olduğundan zaten serinleyen hava, sonradan öğrendiğime göre yazın da çok farklı olmuyormuş akşamları. Ben uyarayım da sıkıntı olmasın :) Bu arada otelden taksiyle gittik merkeze, 10-15 lira gibi komik bi şey ödedik araba başına!


Akşam yemeğimiz tabii ki Azmak kenarında ve rakı-balık olmalıydı, Akyaka'ya bu yakışırdı! Kordon Restoran'da yedik yemeğimizi. Çok kalabalık olmasına rağmen servis oldukça hızlıydı. Mezeler ve balık çok lezzetliydi. Çok eğlenceli de bi grubumuz olunca, bol gülmeli güzel bi akşam geçirdik.

Bi sonraki yazı Akbük'ten gelecek. Beklemede kalın canıms :)

You Might Also Like

0 yorum var:

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)