Kahvaltısız Olmaz!

Cuma, Mart 20, 2015 Unknown 0 Comments

Kendimi bildim bileli en sevdiğim öğün kahvaltı olmuştur benim. İlkokuldan liseyi bitirene kadar okula gitmeden mutlaka evde kahvaltımızı yapardık. Annem o saatte kalkıp muhakkak hazırlardı kahvaltıyı, canım benim. Sanırım kahvaltıyı sevmemin en büyük sebebi bu.

Üniversitede arkadaşlarla eve çıktıktan sonra haftaiçi kahvaltıları sekteye uğradı haliyle. Sonuçta üniversite öğrencisi demek, düzensiz hayat demek :) Ama yine de haftasonları mutlaka mükellef kahvaltı soframızı hazırlardık.

İş hayatına geçince kahvaltıya harcayacak 20 dkyı hep uyuyarak değerlendirdim. Başlarda poğaça-simit aldım yedim hep. Ama kahvaltı seven bünyem buna ancak 3-4 ay dayandı :) O gün bugündür her akşam yatmadan önce kahvaltımı hazırlayıp işe getiriyorum. Hem de böyle yumurtalı otlu falan :) Tabi eve geç döndüysem simit-peynir keyfi de yapıyorum arada ;)

Haftaiçi böyle olunca haftasonları o kahvaltı sofrası hazırlama işi bile bana çok keyif veriyor, düşünün bi de onu yemek ne zevkli! Hele bir de birileri geldiyse, değmeyin keyfime :)

Bu da böyle bir anımdır işte, her zaman beklerim kahvaltıya canıms :)
Amerikan servisler: IKEA (Bunlardan eve almayanı dövüyolar :D)

Ahşap dönen kahvaltılık: IKEA

Balık tabaklar: Mudo

Fincanlar: Belgrad'dan

Büyük ekmek sepeti: Paşabahçe

Boyozlar: İskele Fırın / Bostanlı :D

Krepler: Aybocum :D

You Might Also Like

0 yorum var:

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)