10 Adımda Evde Manikür

Pazar, Mart 08, 2015 Unknown 2 Comments

Eskiden çok sık manikür  yaptırıyordum. Yani haftada 1 değil, ama 2 haftada bir kesin gidiyordum. Bir yerden sonra hem gitmekten sıkıldım, hem de evdeki bir kaç denememden sonra gayet de yapabildiğimi gördüm. Yani evde tv başında bile yapabilecekken, neden hem zaman hem ekstra para harcayayım ki??

Tabii evde manikür yapmak için bence bazı kilit ve gerçekten işe yarayan şeyi edinmek şart. İşte benim yardımcılarım:1. Manikürden önce tırnaklarımda oje varsa, önce Sephora Bain Dissolvant Express Nail Polish Remover ile ojeleri çıkarıyorum. Bu ürün asetonsuz oje çıkarıcı olarak geçiyor. Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve çok çok memnunum bu üründen. Artık aseton almam, öyle söyleyim. İlk izlenimimi merak ediyorsanız buraya tıklayarak videomu izleyebilirsiniz ;)

2. Tırnaklarımın uzunluğuna göre ya keserek ya da törpüleyerek kısaltıyorum tırnaklarımı. Eğer kestiysem üzerine törpüyle geçerek düzeltiyorum.

3. Sıcağa yakın ılık suda 5-7 dakika bekletiyorum ellerimi ki etler biraz da olsa yumuşasın ve kolay itilsin. İsterseniz suyun içine biraz zeytinyağı da damlatabilirsiniz ;)

4. Sally Hansen Instant Cuticule Remover'ını bir elimin 5 parmağının tırnak etlerine sürüp 15-20 sn bekledikten sonra tahta çubukla itiyorum. Bu işlemi oldukça hızlı yapıyorum, çünkü bu ürün çabuk kuruyor. Kurumadan önce etlerinizi itmelisiniz. Eğer o kadar hızlı davranamıyorsanız tek seferde 2-3 parmağa sürerek devam edebilirsiniz işleme. Etleri itme işlemi bitince iyice yıkıyorum ellerimi.

5. Eğer fazlalık kalan etler varsa fotodaki eğik uçlu tırnak makasıyla derine girmeden alıyorum. Makası kullanmadan önce en basit dezenfekte aracı olan kolonya ile dezenfekte ediyorum :) Bu noktada siz tırnak eti pensi de kullanabilirsiniz ama ben onu kullanmayı beceremediğim için bunu tercih ediyorum :)

6. Bazen etlerin kalıntılarından iyice kurtulmak istediğimde eski kullanmadığım bir peelingimi tırnak diplerine sürüp, eski bir diş fırçasıyla fırçalıyorum. Deneyin siz de farkı göreceksiniz ;)

7. Uzun zamandır ojemi sürmeden önce altına mutlaka base coat kullanıyorum. Nerdeyse hiç ojesiz gezmediğim için bu base coat en azından bir bariyer görevi görüyor. Ben bunun için Gratis'lerde 3.5 TL'ye satılan NK markasının sarımsak özlü base coatunu kullanıyorum. Çok memnunum.

8. Sırada oje var. Base coat kuruyunca ojemi sürüyorum. Burdaki oje Alessandro markasının Blue Lagoon rengi. Vanilyaclub  sitesi böyle küçük bir boyunu göndermişti. Seyahatler için süper bir boy :)

9. Ardından top coat uyguluyorum. Bu işlem, eğer top coatunuz güzelse ojenin ömrünü oldukça uzatıyor. Ben yine Gratis'lerde 3.5 TL'ye satılan NK markasının Express Fast Dry Top Coat ürününü kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. Eskiden çok severek kullandığım NYC Turbo Dry Top Coat artık bulunamayınca arayışa girip bunu keşfetmiştim. Bu fiyata bu performans çok iyi ;)

10. En son olarak Sephora Bain Soin Ongles & Cuticules bakım yağıyla tırnaklarımı nemlendiriyorum. Bu işlemi her hangi bir el kremiyle de yapabilirsiniz. Şahsen bu ürünü bir daha almam ben de. Çok farklı bir etkisini görmedim.

İşte böyle. Manikürümü 30-40 dakikada evimin rahatlığında halledebiliyorum. Sizin de varsa farklı taktikleriniz, paylaşın da hepimiz faydalanalım :)


You Might Also Like

2 yorum:

 1. kesinlikle artık ben de evde kendi manikürümü yapmaya karar verdim.
  Ne zamandır kendi manikür makasımı almayı istiyordum.
  şu yazdığın ürünleri de not ediyorum pinoşum
  en kısa zamanda ediniciimm.
  Badelikodan fırsat bulursam da manikürüme girişicem:)

  YanıtlaSil
 2. Ayol tabii evinin rahatlığında yap sen de manikürünü bebişim. şu Sally Hansen'ın ürünü çok başarılı. Zaten el becerin var senin, vız gelir tırıs gider :)

  YanıtlaSil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)