Otuz!

Çarşamba, Ocak 21, 2015 Unknown 4 CommentsŞu koca dünyada küçük bi insancık olarak 30! yıldır yer işgal ediyorum. Olduğum yerden mutlu muyum? Hem de çok.

Bugün kardeşimle telefonda konuşurken şunu farkettik: 2 ile başlayan yaşlarımızın geçtiği yıllar meğer hayatımızdaki en önemli olayları içermiş hep. Üniversiteyi bitir, işe gir, kendi paranı kazanmaya başla, evlen ve hayatın tadını çıkar, hem de hiç düşünmeden.

Evet 20ler sizi özleyeceğim kesin. Ama 30ların da kollarını açıp beni beklemesi hoşuma gitmiyor değil. Ben her yaşımı hep çok sevdim. Hep yeni yaşımdan bi önceki yaşımda yaşadıklarımdan daha güzel şeyleri getirmesini diledim. Benden götürdükleri de çok oldu bazı yaşlarımın, bana çok şey öğrettiği de.

Şimdi size sesleniyorum 30lar. İçimdeki deli kızı bir yere gönderemeyeceksin, önce onu bil :) Sonra da şimdiye kadar geçen süreden daha kötü davranma bana başka bi şey istemem ;)

İyi ki doğdum. İyi ki ben oldum.

You Might Also Like

4 yorum:

 1. Meğersem senin 30 yaşında yıllar sonra tekrar bir blog sayfasına yorum yazmak varmış.
  Sen biraz yaşa bu 30-u sonra bana anlatırsın, 6 ay sonra karar veririm iyi mi değil mi...

  Ama bence 30 her şeyin ortasında gibi bir yaş. 30 çok güzel.
  Zaten 3 çok estetik bir sayı. Kıvrımları var bir kere. Kıvrım iyi şey.

  Kadın, kız çocuğu, iş kadını, hayat'ın içinde duran, koşan, adım atan, mutlu, bazen gıcık, kimi zaman hafif depresyon içerikli,
  enerjik, deli, hafif sıyırmış, gülen, ama bazen bol bol ağlayan, kahkahadan mide ağrısı geçirten, bir kaç tahtası eksik,
  çoğu ciddi ama ciddiyetin içinde yatan bir tebessüm...karmakarışık ama dopdolu...hızlı ve sakin...
  Böyle bir yaş, kıvrımlarıyla yaşatan bir yaş bu 30.

  Iyi ki uğramış sana.

  YanıtlaSil
 2. Iyi ki doğmuşsun güzelim. 30'ları hazırla çünkü ben de temmuzda yanınıza geliyorum hehe :)
  Ne güzel anlatmışsın ayrıca. Her yaşın ayrı güzelliği var kesinlikle!!

  YanıtlaSil
 3. Sanırım 30'dan şu her şeyin ortasında gibi bir yaş olduğundan korkmuyorum. Evet evet kesinlikle en doğru tanımlama bu 30 yaş için.

  şu yaptığın tanımların hepsinde kendimden bir şey bulduysam Aylin, gerçekten de çok doğru bir yerde, tam olmak istediğim yerdeyim!

  Bence ben 30'u çok çok çok seveceğim, hissediyorum. Seni de yanıma almak için sabırsızlanıyorum ki sen de çok çok çok seveceksin biliyorum.

  30ları tüm kıvrımlarıyla sevelim, iyi ki uğradı bize diyelim.

  YanıtlaSil
 4. çok teşekkür ederim Gamzecim. Seni de yeni minnoşunla birlikte 30da ağırlamaktan büyük zevk duyarız :) Hadi gel bekliyoruz :)

  YanıtlaSil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)