Souq Karaköy

Cumartesi, Kasım 22, 2014 Unknown 0 Comments

Yılda bi kaç kez İstanbul'umuz geliyor bizim. Kardeşler, arkadaşlar, aileden başka insanlar derken gitmemiz için sebebimiz çok anlayacağınız. 14-16 kasım arasında ordaydık bu sefer.

Cumartesi programımız çok yoğun olunca pazarı biraz keyif günü ilan ettik ve Cihangir'den Karaköy'e doğru uzandık. Karaköy'ün son bi kaç yıldaki yükselişini ben bile İzmir'den izliyorum ve keyif yapmak için ne kadar doğru bi muhit olduğunun çooook farkındayım :)

Bizim de şansımıza Nisan 2014'ten beri her ay bir haftasonu boyunca kurulu kalan Souq Karaköy vardı o haftasonu. Tabii meraklı taze Pın yerinde durmadı ve yanındakileri de bu renkli pazar yerine(!) sürükledi. Neyse ki yanındakiler de pek sevdi burayı :) Kasım ayının teması "Handmade" idi. Birbirinden güzel ve orijinal el yapımı şeyi bir arada bulmak çok güzeldi. Size söylüyorum İstanbul sakinleri, fırsatınız olursa kaçırmayın! Hem gözünüze ziyafet çektirin hem de her yerde bulamayacağınız şeyleri eve götürmenin mutluluğunu yaşayın ;)

 Facebook ve Instagram sayfalarından takip edip o ay ne zaman kurulacaklarını öğrenebilirsiniz.Der-liebling‘in bu takılarında oldum olası gözüm var. Şu kuartz kolyelerden almam çok uzak değil bence. Doğumgünü hediyesi olarak da kabul edilir, öhöm öhöm :)


Giano diye de butik bir çikolatacının standı vardı. Oldukça ilginç çikolata çeşitleri olduğunu söylemeliyim. Çikolatada farklı tatlar arıyosanız deneyebilirsiniz.
Misal ben rokforluyu sevdim, ama vasabiliyi hiç sevmedim.
You Might Also Like

0 yorum var:

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)