TV Sorunsalı

Cumartesi, Mayıs 12, 2012 Unknown 8 Comments

Yine bi "bugün evime ne aldım?" yazısıyla daha karşınızdayım. Bugünkü konumuz artık aptal kutusunu aşan, binbir özelliğe sahip televizyonlar. Aranızda bilenler var. Ben bir tv üretici firmasının ar-ge'sinde çalışıyorum. Yani tv teknolojisindeki yeniliklerle oldukça yakından ilgiliyim. Hal böyle olunca şu özelliği de olsun, olmuşken şu da olsun, bu da olsun diye tribe giriyo insan :)

Öncelikle marka konusuna gelelim. Aklımızda hep ya Samsung ya da LG almak vardı. Şimdi hemen e madem tv yapan şirkette çalışıyosun, neden o markadan almıyosun diyebilirsiniz. Ben de size derim ki Samsung ve LG gibi tv işinde kendini oldukça iyi kanıtlamış markalar varken, neden onlardan almayım? Soru - cevap kısmı bittiyse devam ediyorum :)

Twitter'da da sormuştum, LG mi Samsung mu diye ve Samsung açık ara farkla birinci olmuştu ama biz gidip LG aldık :) Kamuoyuna elbette güvendik :) ancak biraz araştırınca özellikle 3D konusunda LG'nin daha iyi olduğu kararına vardık.

Çünkü LG pasif gözlük teknolojisini kullanıyormuş, Samsung da aktif deneni. Ve bu aktif denen teknolojide asıl olay gözlükte bitiyo. Belli bir süre sonra gözlükler hem daha ağır olduğundan hem de 3D görüntüyü oluşturmak için verdiği sinyallerden ötürü baş ağrısı yapıyormuş. Bu da istemediğimiz bir şey. LG'de böyle bir şey yok. Sinemadaki basic gözlüklerden var, onlarla takılıyosun. Hatta iş yerinden bazı arkadaşlar da 3D istiyosanız kesinlikle LG alın demişti, onların da etkisi olmadı değil :) Ha 3D ile mi doğduk, hayır ama teknolojinin gerisinde kalmamak lazım kardeş.

Bir de Samsung'un gözlükleri daha pahalı ve genelde 2 adet veriyolar tv ile beraber. LG'de genelde 7 adet gözlük hediyesi oluyor.

Biz tv'yi hızlıal.com 'dan aldık. Pazar gün aldık, aynı gün kargo vardı, ptesi kargoya verdiler, salı da elimizdeydi. Yani oldukça hızlı bi şekilde elimizde oldu. Bir de bizim aldığımız model indirime girmişti, oldukça uygun bir fiyata denk geldi.

Bizim aldığımız model şu oldu. Aradığımız her özellik var. Bugün de gelip kurdu servis, hemen bi film izleyip test ettik onayladık :) Yeni özellikleri denedikçe paylaşmaya çalışırım, ama söz veremem :)

E hadi, gittim ben. You Might Also Like

8 yorum:

 1. ahaha dediğim olmuş,çok sevindim :D Güle güle kullanın ;D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hehe, hevet öyle oldu biraz :) daha büyüğü senin olsun :)

   Sil
 2. Samsung derim çünkü kullanıyorum ben de . İyi günlerde kullanın.

  Çok takip ettiğim bloglara blogger ödül mimi verdim nacizane. Bir tanesi de sizin. Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ya zaten ya lg ya samsung :) teşekkür ederim ;)

   Sil
 3. karar LG'den olmuş demek. twitter'da sana samsung diyenlerden biri bendim. Aslına bakarsan benimde gönlüm LG'den yana ama nişanlım Samsung'da ısrarlı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. biz de başta samsung diyoduk ama nasıl olduysa beraberce LG'ye doğru kaydık :) size de kolay gele :)

   Sil
 4. hımmm demek bilinçli tüketici böyle birşey :D

  YanıtlaSil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)