Düğün dernek, oy oy da oy oy

Salı, Eylül 27, 2011 Unknown 0 Comments

Takip edenler bilir, nisan'da aybo'cuğumun -e artık benim de- kuzenini nişanlamıştık yabancı damadımızla. 2 hafta önce de düğünleri vardı, bahsetmiştim. Biraz gecikmeli bir yazı oldu ama bu ara tembellik had safhada bende. 

Düğün aslında gayet Türk tarzı oldu. Şöyle ki: perşembe akşam kına gecesi yaptık. Hem de tıredişınılın dibine vurduk. E tabi erkek tarafı Belçikalı olunca, böyle şeyler acayip ilgilerini çekiyor. Zaten tüm adetleri görmek istediler. Bir zeybek ekibi vardı. Begüm - Colin'i ve bir kaç tane daha yakın gençleri kızlı erkekli halk oyunları kıyafetine büründürdüler. Gelin ortaya alınarak sahnede kına adeti yapıldı. Tabi pist meraklı Belçikalılar ile doluydu :) Ardından ailecek harmandalı oynandı, her ege düğününde olduğu gibi :)

Sonrasında normal kıyafetlerimize geçip eğlenmeye devam ettik. Fotoromana geçelim.

evden çıkarken her şey normaldi :)
 getirin gelini, getirin kınayı!

 çok da güzel mum tutarım!!

 happy family :)

 gelincim.

 müstakbelcim :)

çok fena havaya girmiş birileri burda!! :)

Devam edelim. Cuma günümüz boştu. Evde takıldık, halledilecek ufak ayrıntılar vardı, onları hallettik. Öyle takıldık yani. 

Cumartesi sabah ise 8buçukta başladı mesaimiz. Kuaföre gittik bi posta, sonra tabi doldurduk orayı biz bi sürü kadın :) Ufak çaplı bir kriz yaşadık kuaförde ama neyse ki çabuk atlattık. Begüm'ün gelinliğine oje döküldü!!! Ama çok şükür ki beyazdı ve sadece alt taraflara denk geldi. Hemen asetonla müdahalelerimizi yaptık, Begüm'ü sakinleştirdik, makyajı kurtardık bu sayede ve devam ettik yolumuza. Önce nikah oldu öğleden sonra, akşam da düğün. Bir de Belçikalılar sabahın 6sına kadar eğlenirlermiş düğünlerinde. O yüzden gece 1'den sonra otelde diskoya çevrilmiş terasa geçtik tüm gençler. Biz Aybo'cumla 4buçuğa kadar dayanabildik. Ama Belçika grubu sonuna kadar içmiş, eğlenmiş. Ne enerji arkadaş!! :) Yeni evlilerimiz de sabahın 9unda balayı için yola çıktılar!!
Hadi biraz da o fotolara bakalım ve yazımızı gönül rahatlığıyla bitirelim :)

 nikah sonrası evin bahçesinde pozlar :)

 :))


 çok eğlendim ben valla :)


bi boy fotosu lazımdı :) bunlar da öyle tpluca çekilen fotolar fln işte :)

bu da gelinliği merak edenler için gelsin :)

Bi sonraki yazıda saçımın farklı açılardan fotolarını göreceksiniz. Stay tuned ;)

You Might Also Like

0 yorum var:

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)