Hadi biraz da çocukları sevindirelim..

Perşembe, Ağustos 04, 2011 Unknown 2 Comments

Her zaman bir çocuğun mutlu olduğunu görmek ya da hayal etmek bile beni çok sevindirir. Özellikle bayramlarda ne kadar da mutlu olurlar. Verdiğiniz küçücük bir harçlığa ya da şekere ne kadar da sevinirler.

Küçükkenki bayramlık almaya gidişlerimizdeki heyecanımı hatırlıyorum da, ne büyük bi olaydı bizim için. Çok şükür ki her bayramda yeni bir şeyle alabilirdi ailem bana ve kardeşime. Zorlardı bu onları belki ama bizi mutlu etmek her şeyden önemliydi onlar için. Tabi insan bunu büyüyünce anlıyor. Kendilerine ayda yılda bir bir şeyler aldıklarını, ama seni hiç ihmal etmediklerini çok sonra anlıyorsun.

Ve o zamanlar senin kadar şanslı olmayan çocukların vae olduğunu düşünmüyorsun. Çünkü çocuksun, o anın heyecanından başka bir şey düşünemezsin ki..

Aslında şimdiye kadar da neden düşünmediğini ya da düşünsen bile yeterince üzerinde durmadığını farketmek de kötü. Ama geç değil.

Bugün noraashira'cımdan bi mail aldım ve çok sevdim düşünceyi. Bülteni sizinle de paylaşmak istiyorum.

Lütfen bunun bizim gibi çalışan insanlar için ne kadar kolay yerine getirilebilecek bir şey olduğunu düşünelim. Ve çocukları bu kadar küçük şeylerle ne kadar mutlu edebileceğimizi de...

"300 ÇOCUĞUMUZA HEDİYE EDECEGİMİZ BAYRAMLIKLARLA BAYRAM SEVİNCİ YAŞATALIM...

Behçet Uz ve Ege Üniversitesi Çocuk Hastanelerinde tedavi gören çocuklarımızı sizlerin de destegiyle bayramliklarla sevindirmek istiyoruz...
Hepimiz biliyoruz ki bayramlık kıyafetlerin çocukların hayatında çok önemli bir yeri vardır, çocukluğumuzda bayramlıklarımızı başucumuza koyup uyuduğumuz zamanları hatırlayalım.
Hastanede kalan bir çocuk için bayramın ne kadar zor geçtiğini düşünelim, bu nedenle bu bayramda gelin onları biraz da biz mutlu edelim ve onlara aldığımız güzel giysilerle bayramda yalnız olmadıklarını hissettirelim...

0-18 yaş arası kız ve erkek giysileri alabilirsiniz. (Kız çocuklarına elbiseler, erkek çocuklarına şort-tişört şeklinde takımlar olabilir.) İsterseniz dilediginiz sayıda alıp asagidaki adrese göndererek bize ulastırabilirsiniz. (Yurtiçi Kargo Liman Şb. Alsancak-İzmir adresine Özlem ŞENGİR adına)
Kaç adet bayramlık alacagınızı burdan sürekli paylaşırsanız, biz de alınacak bayramlık sayısını güncelleriz, ihtiyacımız olan sayıyı, yaş ve cinsiyet grubuna göre burdan paylaşırız ki bayramlık alamayacak olan bir çocuk bile kalmasın...Hepimizin dilegi tüm hastaneye yetecek kadar bayramlığı toplayabilmek...

Ayrıca Behçet Uz Onkolojinin Servisinin aşağıdaki ihtiyaçlarına da cevap verip, yine çocuklarımızın sıkıntılarını giderebilir; zorlu hastane süreci birazcık da olsa kolaylaştırabilirsiniz:

- 30 yatak- yataklar çok kötü durumda,telleri çıkmış halde,altlarına battaniye sererek yatmak zorunda kalıyorlar.
- 12 televizyon- televizyonların hiçbiri çalışmıyor, ikinci el bile olabilir, uzun süre hastanede yataktan kalkamadıkları odalarından çıkamadıkları için tek eğlenceleri televizyon.
- Yoğun bakım odası için bir ofis tipi buzdolabı
- 12 vantilatör-ısıtıcı
- 1 çamaşır makinesi
- 30 çarşaf

Elektronik aletler ikinci el de olabilir,yeter ki bir süre de olsa çalışsın.Hepinizin desteklerini bekliyoruz....

mutluolalim@gmail.com
www.mutluolalim.com
"

You Might Also Like

2 yorum:

  1. Simdiden heyecanlandim cocuklarin mutlu oldugunu hayal edince :)

    YanıtlaSil
  2. inan bülteni okurken bile gözlerim doldu, ne güzel şeydir çocukların sevinmesi.

    YanıtlaSil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)