Kilo hikayem

Çarşamba, Haziran 29, 2011 Unknown 2 Comments

Siz bilmezsiniz tabi benim kilo serüvenimi. Bi anlatam o vakit:

Liseyi 52 kilo olarak bitirmeme rağmen üniversiteden mezun olduğumda 67 kiloydum. Şöyle yuvarla gitsin biri olmuştum yani. İş hayatına atılınca daha düzenli bi yaşantınız oluyo. Bu nedenle önce spora başladım. Tabi çok zor oldu benim için. 5 yıllık üniversite hayatım boyunca bisiklete bile binmediğimi ve sürekli oturup, gece yarılanda tıkındığım için gayet hantallaşmıştım. Öyle ki spora başladıktan 6 ay sonra bile 1-1.5 kilo anca verdim. Ama o sürede vücuttaki yağlar anca yavaş yavaş kasa dönüşmüş meğerse. Bosu ve pilatesin de yardımıyla 2 senenin sonunda 59'a düşmüştüm. Ama bu arada yeme düzenimdeki tek değişiklik akşam yemek yememe olmuştu. Çünkü spora ancak iş çıkışı 7 gibi gidiyordum ve o sırada yemek yeme fırsatım olmuyodu. E eve gelince saat oluyo 9.30-10. O saatte ne yesen olmaz. Anca meyve ya da süt falan.

Neyse bizim nişan olayları falan olunca yaklaşık bi 3 ay sporu bıraktım. Bi de biraz sıkılmışım heralde aynı tempodan. Ama gel gör ki spor beni formda tutuyomuş. Kilo vermiyodum artık yememden kısmadığım için ama aynı kiloda kalıyodum. Bu arada 2 kilo alıp 61'e yükseldim yine. E tabi güzelim kaslarım da yavaştan yağa dönüşmüş.

Bu arada önceden takip edenler bilir, 2 sene kadar spora Hilton'a gittim. Pilates hocam(Derya Acar) çok süper bi eğitmendir. Ayrıca bosu derslerimize de giriyodu. Çok severek gidiyodum. Ama 2 senenin sonunda hem ben biraz değişiklik istedim hem o da iş değiştirmeye karar verdi. Ben de yeni salon arayışlarına giriştim. En sonunda Alsancak caminin arkasında kalan Sportz Club232'yi gözüme kestirdim. Gittim gezdim pek beğendim ve yaklaşık 3 aydır devam ediyorum. Gayet de memnunum. İlk 1.5 ayda kardiyo ağırlıklı çalışıp 1.5 kilo kadar yağı kasa dönüştürebilmişim. Ama kilo sabit :/ Benim de evde tartım var tabi ki her gün tartılıyorum, yok bi değişiklik. Dedim bu böyle gitmez. Boğazı kısmak lazım. Kısmışken tam kısayım da şu mideyi de güzelce küçülteyim diyip diyete başlamaya karar verdim :) Hedef 54, ama 56 da gaye iş görür :) Boy da yok bende biliyo musunuz, 1.60'ım. Tambi türk kadını ortalaması :) o yüzden az kilo versem dadımdan yinmez, söliyim.

Hadi şimdi diyet serüveni için yeni post'a atlıyoruz. Hooooopppp.

You Might Also Like

2 yorum:

  1. Hiç söylemiyosun, yanıbaşımda spor yapıomuşsun. İnsan bir uğrar spora giderken di mi? :))
    Ben de sportz'a gitmiştim ama saatler bana hiiiç ama hiiiç uymadığından, üstelik bir de verdiğim taksit yandığından lanet olsun dedim. Artık evimizin önündeki parka yeni kurulan spor aletlerinden faydalanmaya başlıycam, en güzeli :)

    YanıtlaSil
  2. aaaa senin sütüdyo o kadar yakın mı kuzum ya?? ayıpsın ya, bundan sonra ce-e derim ara sıra ;) yerini mail atsana bana ;)

    YanıtlaSil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)