Dukanmış Diyetmiş

Çarşamba, Haziran 29, 2011 Unknown 2 Comments

Sözü fazla uzatmiciim minik kuşlar. Zaten heralde artık özellikle blog dünyasında olanlar Dukan Diyetini gayet iyi biliyolardır. Eğer hem detaylı bilgi hem de bu diyete uygun tarifler almak istiyosanız sizi simla'nın bloguna alalım. Ben hem henüz kitabı okumadım, hem de o kadar detaylı bilgiye sahip değilim. Sadece okuduklarımın başlangıç için yeterli olduğunu düşünüp başladım. O yüzden şimdi siz burda ahkam kesmicem :)

Önce şurdan hangi evreyi ne kadar zaman yapmam gerektiğini hesaplayan araçla işe başladım.Sonuç:


Yani eğer ilk 2 evreyi azmedip tamamlarsam olmak istediğim kiloya gelicem. Şimdi ilk gün deneyimimi paylaşayım:

Bu diyeti geçen haftadan kafama koymuştum. O yüzden cumartesi günü ünlü yulaf kepeği sipraşini verdim şurdan. Dün elime ulaştı.
Sonra tansaşa gidip gayet pembe bi alış-veriş yaptım. Süt ürününün her türlü light ürününü aldım :) Malum protein ağırlıklı ilk evre. Eve gelince ilk iş şurdaki tarife ugun olarak peynirli-otlu muffin
yaptım. Bu ölçüyle 10 adet muffin çıktı. Günde 1,5 yemek kaşığı yemek gerekiyomuş bu yulaf kepeğinden en fazla. Yani dedim her gün için 2.5 tane yicez demek ki bu muffinlerden :) 

Bugün yediklerim şu şekilde oldu:
SABAH(08.00) : 1 muffin, 1 tavuk jambon, 1 kupa şekersiz çay (çay ve kahveyi yıllardır şekersiz içtiğim için hiiiiç zorlanmadım :) )

ARA(10.30) : Light küçük süt

ÖĞLEN(12.00) :  Yağsız karışık ızgara, normal ayran

ARA(15.30) : 1 muffin, Yarım kutu light ayran

AKŞAM(17.30) : 1 muffin, 1 jambon, kalan yarım kutu light ayran (bügün spora gittiğim için işten çıkmadan önce bunları yedim)

EVE GELİNCE(21.30) : Yağı iyice alınmış küçük kutu ton balığı(lightını almayı unutmuşum, evdekini uyarladım), 1 dilim light beyaz peynir

Zorlandım mı? Aslında çok değil. Sadece spordan sonra acıktım tabi biraz. Ama eve gelene kadar dyandım. Evde de atıştırınca yukardaki gibi şu an açlık hissetmiyorum. Şimdi bi de koca bi bardak su içersem süper olur. 

Bu arada 2 lt suyumu da içtim bugünlük. Hadi bakalım darısı yarının başına. Ben şimdi gideyim yarın için bi krep yapayım şu tarife benzer bi şeyler.

Siz de az yiyin ha, bakın deniz falan var işin ucunda :P

You Might Also Like

2 yorum:

  1. herşey güzel hoş da, ben şu öğle yemeklerindeki ızgara işine tav oluyorum, çünkü stüdyoda hiçbizaman ızgara yiemedim, yenmiyor da, onun dışındakiler yenilebilir, ama ızgara falan onları anca evde :)
    ahaha ben bütün gün cornflakes, muz, su falan yiorum yani suyu da yiyecekten sayarsak. O kadar sıkıldım ki ,tost, hamburger vs.den. :D
    Yemek yemekten çok sıkılıyorum işyerinde yaa, evden de yemek getirmek işkence :/

    YanıtlaSil
  2. ya valla aslında biz de fabrikanın yemekhanesinde yiyoruz normalde. ama yemekler oldukça kötü. diyet fln yapılmaz yani. işte öyle bazen haftada 1-2 gün dışarı çıkıyoruz. o zamanlarda da böyle bi şeyler yiyebiliyoruz. bu diye süresince her gün dışarı gidemiceme göre çoğunlukla evden getircem gibi geliyo. bakalım, görcez süreci hep beraber :))

    YanıtlaSil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)