Cuma, Mayıs 06, 2011 Unknown 1 Comments

 Benim pek çay ve kahveyle aram yoktur. Kahvaltı da bile maksimum 3 bardak çay içerim. Öyle yemekten sonra olsa da içsek falan demem hiç. Heralde küçüklükten gelen bir şey. Annem çay yerine hep süt içirirdi bize. Kahveyi de sütümüzün içine tat versin diye koyardı, onu çok severdik. Zaten dedem almanya'dan kutu kutu nesquik getirdiği için onun delisiydik :) Ha bir de yine dedem limon çayı getirirdi. Böyle oralet gibi. Onu da çok severdim. Demem o ki çay ve kahveyi hiç aramam. 

Ama ben tambi meyve çayı hastasıyım. Sindirim sorunlarım olduğu için ve doğal yöntemler maalesef bende pek işe yaramadığı için yıllardır sindirime yardımcı form çaylarından içerim. Hoş onları sevdiğim pek söylenemez artık. Aynı bitki tadından böö geldi :) Heralde bunu onlar da farkettiler ki artık türlü türlü aromalılarını çıkarıyolar. Kayısılı, limonlu ve son favorim olan çilekli :) Her gün bu form çaylarından 1 tane içmem gerekiyor, yoksa halim harap :(

 aha bu da çilekli form

Ofiste çekmecemde her çeşit meyve çayı mevcuttur. Bi de son yıllarda resmen bu konuda devrim yaptı çay firmaları. O ne kadar çeşit öyle. Reyonda resmen gözüm dönüyo, hepsini almak istiyorum :) Bunun için Doğadan bir şey yapmış, fikri pek sevdim. Bir kutuda 4 çeşit çay. Görünce kaptım tabi.

işte koleksiyon, mmmmm :)

Bugünse meyve çayında son noktaya ulaştım sanırım. Doğuş'un mistik çayını daha önce içmiştim. Bugün ofisin çay ocağında görünce yine içesim geldi. Tarçı manyaa bi insan olduğumdan mütevellit pek sevmiştim kendisini. Tam poşeti koydum bardağa, suyu dökcem çay ocağındaki arkadaş dur sütlü yapalım onu, çok güzel oluyo dedi. Hönk diye kaldım, nası yani süt falan. Bak dedi zaten tarifinde tavsiye ediyo dedi, hakkaten de süt de ekleyebilirsiniz yazıyo. E dedim hadi maden, severim böyle değişik şeyleri. Soğuk sütü koyduk poşetin üstüne, mikrodalgada da ısıttık. Sonra bi tanecik de şeker. Aman yerebbi, o nası güzel bi şey oldu.İçtim bitirdim, oh mis :) Herkese de tavsiye ediyorum.


Hadi mesai bitii, hafta da bitti. Şimdi de Brazzaville konserine gidiyorum. Daha ne isteyim :) 

Evet minnoşum, sevdiceğim de olsaydı her şey tastamam olacaktı ama napalım. Biraz böyle geçecek günler. Hadi iyi haftasonları, baaayyyy :)

You Might Also Like

1 yorum:

  1. Ben cok severim cayi, siyah cayida demler haftasonlari tüm gün icerim yani : ) Meyve caylarida severim, ama cinlilerin marketinden zencefil cayi mesela daha cok severim, mandarinali veya jasminli yesil cay falan. Bayilirim. Keske Dogus markasindan bukadari cesitde olsa burdaki türk marketlerde, mutlaka denerdim.

    YanıtlaSil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)