Rahatladık beaaa

Pazartesi, Kasım 08, 2010 Unknown 7 Comments

Evet çok gıymetli seyircilerim, yeni evime resmen taşındım. Aha da internetim de var artık. Daha ne isterim ki, sorarım size.

Taşınma günümüz oldukça sancılıydı gerçi. Pek hatırlamak istemiyorum ama nakliye şirketiyle taşınacak olanlara bi kaç önerim olacak. O yüzden hatırlamamın bi sakıncası yok şimdilik. Ne de olsa şurda bi hizmet yapıyoruz :P


Şimdi efenim, bu taşınma şirketi piyasası çok fena. 600 liradan 1600 liraya kadar fiyat veren oldu. E tabi biz biraz ucuz olsun istedik, zaten bi sürü masraf yapmışız. Bi yerlerden toparlamak lazım diye düşündük. En iyi fiyatı(600 TL) veren yerle gidip görüştük. Adamlar her şeyi vaat ettiler, güzel hoş. Anlaştık. Bizim şöyle bi durumumuz vardı ama: 2 ayrı evden alınacaktı eşyalar, 1 eve gelecekti. Buna göre anlaştık zaten. Ama adamlara dedik bakın bize göre kamyona sığar eşyaların tümü, sonuçta 1 ev alacak bu eşyaları. Ama siz yine de gelin bi görün evleri de, eşyaları da dedik. Adamlar madem 1 eve sığacak gerek yok dediler. Asansör kurulumları için de aynı şeyleri söyledik, ona da gerek görmediler.


Taşınma günü gelip çattığında, işler hiç de istediğimiz gibi gitmedi. Önce asansör kurulumları, sonra eşya miktarını sorun ettiler. Bi şekilde hepsini hallettik elbette ama bu hem bizim sinirlerimize hem de ekstra paramıza mal oldu. Hoş öyle bi durumda parayı fln gözü görmüyo pek insanın. Yeter ki şu eşyalar evin içine bi girsin diyosun.

Nitekim akşam 9 gibi tüm eşyalar evin içindeydi. Hem geç hem güç oldu ama oldu yani :)

Bu yazıyı okuyanların çıkaracağı sonuç şudur: Ucuz etin yahnisi yenmez :)

Ha bi de İzmir'de olanlar Megataş Taşımacılığı kullanmasın. Hadi bakalım gösterin sosyal medyanın gücünü :))

Buyrun gelin, bi çayımı için yauuuuu!!!!

You Might Also Like

7 yorum:

 1. Canım ismini yanlış hatırlamıyosam megataş'la bi güzel kavga etmiştim ben sokağın ortasında bağıra çağıra, eşyaların yarısı aşağı indiği halde tekrar yukarı çıkarttırıp kovalamıştık adamları. Para verip üstüne bu kadar terbiyesizlik, saygısızlık gördüğümüzü hatırlamıyorum daha önce. Keşke mevzusu geçseydi önceden bak en azından sizi kurtarmış olurduk bu mega salaklardan :/

  YanıtlaSil
 2. bu arada güle güle otur bi de, üzerinden büyük yük kalkmıştır taşınma çok bela bişi >.<

  YanıtlaSil
 3. sorma canım ya, adamlar resmen bezdirdi yani. keşke yazsaydım dediğin gibi bi yerlere, fikirler gelirdi hiç olmazsa. ama bittiği için çok mutluyum valla, oldukça büyük bi yük kalktı :) evlenene kadar taşınmam daha da :D

  YanıtlaSil
 4. cici evinizde güle güle oturun. valla biz de taşınırken bir tanıdığımız çok memnun kaldı diye onun tavsiye ettiği ile anlaşmıştık hiç memnun kalmamıştık.

  çok acayip bir kafa taşınma kafası ya... herifler bir de para koparmak için "of bu sığmaz, of bu inmez, binmez" bir sürü ayak yapıyorlar. haldır huldur yüklerlerken bir eşyama bişi olur mu tedirginliği bir yandan...

  neyse artık geçmiş, eşyalarınız sağ sağlim gelmiş! mega hödükler de sosyal medyadan nasibini alır bence!

  YanıtlaSil
 5. sağol hesicim, o kadar uğraştık ama değdi.

  dediğin gibi adamlar daha hiç bi şeyi denemeden hayatta sığmaz bunlar diyolar. sora nası paşa paşa sığıyo o ayrı tabi. bakın bi soraki izmir ziyaretinizde bna bekliyorum. hem salonumuz deniz de görüyo :)

  YanıtlaSil
 6. taşımacılık şirketleri çok dandik dersem tepki toplarmıyım acaba :) eehehe neyse, meraklan senden gezi fotolarını yazılarını bekliyorum canım ;)

  YanıtlaSil
 7. hiiiiiç tepki toplamazsın, bilakis alkış bile alırsın bacım :))

  yazmaya başladım gezi güncesini. biraz uzun sürecek ama beklediğinize değecek :))

  YanıtlaSil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)