Pislikler!!!

Salı, Nisan 06, 2010 Unknown 5 Comments

Selam bilogcum. Biliyorum seni ihmal ettiğim için kızgınsın bana ama bi sor bakalım neden aramıza bunca zaman girdi, bi sor lütfen. Ha şöyle ya, yargısız infaz yapma hiç bi zaman böle, aferin!!2 tane adi hırsız evimize girmişler biz evde değilken. Evde değilken dediğim de ben işteyim, kardiş okulda, annişle babiş de uçakta izmir'e doğru gelmekteler. Sonra komşudan bana bi telefon saay 5 civarında, sizin eve hırsız girmiş diye. E tabi beklemiyom öyle bi şey. Sinirlerim bozuldu, ağladım biraz, elim ayağım titredi, adrenalin yükseldi, ama 10 dakika içinde kendime geldim. Hemen kardeşe ulaştım. E malum ben manisa'dayım, elim kolum bağlı. O da hemen gelmiş eve, polisler, parmak izleri, tutanaklar derken annemler de gelmiş o arada. Ben gelene kadar ortalık sakinleşmişti velhasıl.

Ne çalmışlar diye sorarsan, seninle ayrı kalmama sebep olacak yegane demirbaşım laptopımı tabi ki de... 3 tane de taşınabilir hdd ve bir de ipod shuffleım. Yani maddi zararları gözümde bile olmadı ama hdd'lerin içindeki ayrıca yedeklenmemiş bilgilere, resimlere, müziklere yandım desem yeridir. Laptop zaten eskiydi baya. Bence adamlar pişman bile olmuşlardır çaldıklarına, FF'i 2 dk'da açan bilgisayardan ne beklersin :)

Bunlar dışında bi zarar ziyan yok çok şükür. Ama tabi korkusu yanıma kar kaldı. Her an hırsız girecekmiş gibi hissediyorum artık eve..

Hayır bi adamlar nasıl pişkin anlatamam. Yan komşuyla kapıda karşılaşmışlar. Evet, bizim kapıda!!! Genç, iyi giyimli 2 kişilermiş. Kadına iyi günler teyzecim falan demişler. Kadın da kardeşimin arkadaşları sanmış. Hoş sanmayıp hırsız olduklarını anlasa ne yapacak yaşlı kadın. Anlamışsa bile anlamamazlığa gelmiştir can korkusundan. Sonra çocuklar gidince açıp bakmış ki bizim kapı açık. Polise de o haber vermiş zaten.

Bir bilgisayar mühendisi olarak bilgisayarsız kendimi savunmasız olarak hissettiğimden, hemen aldım yeni bi tane. Ama bu sefer minnacık bi netbook aldım :) Bak hırsız sana sesleniyorum, eğer bi daha gelip bunu da çalmayı falan düşünüyosan hiiiiç heveslenme. Çünkü özellikle küçük aldım ki hep yanımda taşıyabileyim. Yani gelirsen elin boş dönersin bi dahaki sefere benden söylemesi. Hem ayrıca niye çalıyosun ki, gelip isteseydin ben de verirdim sana laptopı. Çalman mı gerekirdi????

p.s. Durduk yere de bi sürü masrafa girdim, evet!!!

You Might Also Like

5 yorum:

 1. Geçmiş olsun canım ya, bu işin teselli olmaz ama hiç değilse evde olmadığınız bir zamanda girmeleri bile kısmen teselli inan ki.

  YanıtlaSil
 2. Gecmis olsun ya, iyiki sen evde degilmissin.

  Umarim tekrari olmaz.
  Yeni laptopini gule gule kullan Pinoshcum :)

  YanıtlaSil
 3. elly, saol güzelim ya. aynen dediğin gibi öyle teselli ettik kendimizi.

  ferahfeza, teşekkürler canım. olmasın valla bi daha, çok sinir bozucu. daha iyisi senin olsun :)

  YanıtlaSil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)