Biraz özeliniz olsun!!!

Perşembe, Nisan 22, 2010 Unknown 4 Comments

Efenim salı günü belediye otobüsünde şahit olduğum ve şaşkınlıkla izlediğim bir olayı aktarmayı bir borç bilirim.

Şimdi üçkuyularda servisimden indim ve sevdüceğimle buluşmak üzere Kipa tarafına giden bir otobüse bindim. yani topu topu 6 duraklık bir macera bu anlatacağım. Ama nedense bana oldukça uzun geldi bu süre. Neyse sadede geleyim.

Oyuncular:
- Bendeniz, şaşkın çocuk, şaşkın kız, pis teyze, maydonoz amca.

Bendeniz otobüsün orta kısmında ayakta duruyordum. Şaşkın çocuk ve şaşkın kız 2 kişilik ters yönde oturuyolardı. Pis teyze de onların çaprazında 4 kişilik yerde normal yönde oturuyordu. Yani bu üçü yüzyüze bakıyordu da diyebiliriz :) Pis teyze durduk yere şaşkın çifte bi şeyler söylemeye başladı. Şunlar gibi:

"Bu ne terbiyesizlik. Burası bi toplu taşıma aracı. Biraz özeliniz olsun çocuklar. Türklerin bir ahlak anlayışı var. Cık cık cık. Bu kadar da olmaz ki. Ayıp denen bi şey var bla bla bla..." diyip duruyor. Allah allah dedim, ne yapıyo ki bunlar bu kadar sinirli bu pis teyze. Dönüp baktım ki şaşkın çiftimiz elele dizdize oturuyorlar. Yani öylece oturuyorlar, yani sadece oturuyorlar!!! Resmen kafam karıştı bu teyze neden bu kadar asabiyet yapıyor diye. Lan hasta mısın, sevgilimizin de mi elinden tutamıcaz, dip dibe oturup konuşamıcaz. Manyak kadın!!! Hadi öpüşseler deliler gibi, sevişseler falan neyse...

Tabi kadın bunları sıralıyo ha bire, şaşkın çocuk da adından anlaşılacağı üzere şaşkın yani. Hayır söylemeye çalışıyo bi şeyler, şunun gibi:

"Napıyoruz ya. Elele oturuyoruz. Bu mu terbiyesizlik. Sizi ilgilendirmez bu konu bla bla bla..." Ama teyse taramalı tüfek gibi maşallah, nuh diyo peygamber demiyo. Şaşkın kız da bi şeyler söylemeye çalışıyo ama sonra bakıyolar olacak gibi değil susuyolar. Zaten böyle bi duruma sokulmuşsun, çok b.ktan bi vaziyet. Tüm gözler üzerinde falan. Hay allahım ya...

Sonra pis teyze otobüsten inmek için ayaklanıyo kapının oraya geliyo (yani tam önüme), bi şeyler söylemek istiyorum ama sinirleneceğimi bildiğim için susuyorum. Maydonoz amca bu sırada sahneye çıkıyor ve pis teyzeye "haklısınız bu ne canım" falan diyo. Haydiiiii kadın yine gazı aldığıyla yeniden konuşmaya başlıyo. Allah'tan durak geliyo ve iniyo. Yoksa valla dayanamayıp çemkircektim karıya.

Bu arada bu şaşkın teyzenin görünüşü de hiç öyle yobaz falan değil. Gayet modern görünümlü biri. Böyle saçma bi şey beklemezsin yani. Ama işte görünüşe aldanmamak lazım.

Şaşkın kızımız da kendini tutmaktan sıkılmış olacak ki pis teyzenin karşısında oturan başka bi teyzeye biz naptık şimdi, böyle yargılanmamız normal mi gibisinden şeyler soruyo. Kadın da şaşkın zaten, diyo sizin bi suçunuz yok çünkü bi şey yapmıyodunuz ki.

Sonra benim durağım geliyo ve iniyorum. Bendeniz de şaşkınım. Oha falan olmuşum duruma yağğğniiii. Sevdiceğe anlatıyorum, o da şaşkınlaşıyo. İzmir de bile böyle bi şey oluyosa, söylenecek şeyler bitmiş diyo. Sonra filmimize giriyoruz.

Evet bunlar sadece 6 durak süresince oluyo!!!

You Might Also Like

4 yorum:

 1. oha yaaa!! tam zıçan adamlık muhabbetmiş! :DD kafasına bi tane patlatsaydın kadının tam inerken! dangalak doldu canım izmirim yahu!!

  YanıtlaSil
 2. ay sorma handeciğim, o kafaya patlatmamak için ne kastım bi bilsen. salak kadın!!!

  YanıtlaSil
 3. bende cok rastladım böle seylere izmirde bile oluyorsa böle cahillikler diğer illeri düşünmek bile istemiorum

  YanıtlaSil
 4. izmir'e bi haller olmaya başladı zaten, güzelim şehir karışıyo :(

  YanıtlaSil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)