Soul Kitchen

Cumartesi, Ocak 09, 2010 Unknown 2 Comments


Denizli'deyken genç yoğunluğumuz fazla olduğu için yapacak aktivite aradık ve sinemanın çok iyi bi fikir olduğuna karar verdik. E tabi en azından ingilizce bi film olması gerekiyodu. Colin'in türkçesi henüz türk filmlerini anlayacak kadar iyi değil. Şansından da vizyonda hep türk filmleri var :) İngilizce olan bi avatar var, ona da bizle gittik. Neyse dediler Soul Kitchen diye bi film var, türkçe altyazılı biz olur dedik. Ama benim film hakkında en ufak bi fikrim yok. Sonra kapının önüne gittik bi baktık Fatih Akın'ın filmi. İçimden dedim kesin Almanca'dır film şimdi diye. Nitekim ilk kelimede -Scheiße!- anladık filmin dilini :D Neyse Colin'in Almancası da zaten oldukça iyiymiş, anlayabildi filmi.


Filme geleyim bari biraz da. Restoranı olan bi adamın orayı ayakta tutma hikayesi denebilir kabaca. Tabi etrafında dönen olaylar oldukça hareketli. Hem eğlenceli hem bazı zamanlarda düşündürücü bi filmdi. Ben zaten severim Fatih Akın filmlerini. Yine şaşırtmadı beni, iyi iş çıkartmış. Önceki filmlerini izleyip beğendiyseniz, bunu da izleyin beğenirsiniz. Ha bu arada baş roldeki elemanlardan biri Fatih Akın'ın fix oyuncusu olan Moritz Bleibtreu oynuyo.

Filmin müziklerine değinmeden geçemem tabi ki. Mükemmeldi, süperdi. Hemen edinmem lazım soundtracki.

Ha bi de filmin ismini "Aşka Ruhunu Kat" olarak çevirmişler. Yine ne kadar salakça bi çeviri allahım bu. Bence artık vazgeçsin kim uğraşıyosa bu film isimlerini çevirme işiyle. Olmuyo işte arkadaşım, olmuyo. Kasma artık. Ne kendini yor, ne de bizim beyinlerimizi meşgul et acaba ne düşünerek çevirdi bu ismi diye. Bak sinirlendim yine :D

Son olarak bi de Solino diye filmi var bu yönetmen arkadaşımızın benim favorilerimden olan. Onu da bulun bi yerlerden izleyin ;)

You Might Also Like

2 yorum:

  1. Fatih Akın filmleri mutlaka izlenmeliiiiii, ben Pedro Almodovar'ın filmini izleyince bu hafta bunu istemeden geciktirdim. Bugun yapılacaklar listesinde :)

    YanıtlaSil
  2. Kesinlikle katılıyorum ellycim, izlenmeli ;)

    YanıtlaSil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)