Senin adın bile geçmedi...

Cuma, Ekim 02, 2009 Unknown 2 Commentsİclal Aydın'ın şiirleriyle lise yıllarımda tanışmış ve çok sevmiştim. Hatta şiirlerini kendi sesiyle okuduğu bir albüm çıkarmıştı. Bıkıp usanmadan dinlemiştim. Sonrasında bir kaç kitabını alıp okudum, ama sanırım dizilerde boy göstermeye başlayınca ve magazinel olaylara karışınca soğudum kadından.

Geçenlerde kitapçıda bu son kitabı gözüme çarptı. Şöyle bir karıştırım içini ve çok farklı tarzda hazırlanan bir kitap olduğunu gördüm. Konusu tamamen aşk kitabın. Aşka olan inancım bitmiş olmasına rağmen, okumaktan kendimi alamıyorum.

İnsanın kendine bile itiraf edemediği her türlü durumu ele almış. Aşkın başlangıcı, bitişi, süreci, acısı, bekleyişi her şeyi ama her şeyi ele alıyor. Ayrıca çok hoş sürprizler de var kitapta. Yakın çevresinden, aşk ile ilgili tüyolar almış.

Mesela bulunulan ortama göre şarap seçimleri, film ve kitap önerileri, aşk üzerine söylenmiş sözler gibi ayrıntılar var. Açıkçası çok beğendim.

Aslında bence bir nevi "Aşkın El Kitabı" tarzında bir şey olmuş. Bulunduğun ruh halina göre kitabı açıp bu durumda ne yapabilirim diye akıl danışabilirsin :)

Benden tavsiyedir, alın okuyun efenim.

kendime not: son zamanlardaki karmaşık ruh halimde ne kadar doğru bu kitabı okumam bilemiyorum :))

You Might Also Like

2 yorum:

  1. ben bu kadını sevemedim gitti

    YanıtlaSil
  2. zaten şimdiye kadar pek sevenle pek karşılaşmadım :) ama uslubunu seviyorum ben.

    YanıtlaSil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)