İş Arama Güncesi - 2

Çarşamba, Haziran 24, 2009 Unknown 4 Comments

Günün bombasına geleyim bari meraklandırmayım daha fazla, VESTEL!!

Şükocuma göndermiştim CV'mi, kariyer.net'ten de10 gün önce başvurmuştum. Ama nedense döneceklerini pek düşünmüyodum. Ama yanılmışım. Dün aradılar, yarın görüşmeye gelebilir misiniz dediler. Tabi, koşa koşa demek istedim ama tabiyle yetinmek zorunda kaldım. Salon kadını çizgimden uzaklaşmadım, hıh :D Servis kullanmak ister misiniz diye sorunca tabi tabi dedim bu sefer :D Oraya başka türlü gidilmez yani, işkence. Böylece ayarlandı görüşme.

Vestel, Teknolojinin Türkçesi :P


Telefonu kapattım, saatte akşamın 5buçuğu. Hemen bi duş aldım, fön çektirmeye gittim :) Koca Vestel'e fönsüz gitmeyecektim heralde, aaaaa!!! Neyse güzelce halledildi o iş, Şüko beklenmeye başlandı. IK dedi ki yarın hem İngilizce, hem genel yetenek, hem de C/C++ sınavı olacaksınız, bilginize. İngilizce ve genel yetenek tamam da, 2 yıldır C/C++ yazmıyorum arkadaş. Napcam sınavda diye biraz tutuştum :) Neyse Şüko geldi yanında da Kerem, başladılar bana soru sormaya. Hatırladıklarımı cevaplıyom, hatırlamadıklarımı sölüyolar. Öylece rahatladım biraz :)

Sabahın köründe kalkıp, 6.50 de servise bindik Şükoyla, Manisa yollarına düştük. O gitti işine ben de diğer fabrikaya geçtim. Önce 1 saat İngilizce, ardından 1 saat de genel yetenek sınavlarını yaptım, saat oldu 11.30. E tabi aralarda bi sürü beklemeler falan oldu. Neyse bi öğle yemeği molasından sonra, IK Mülakatı yaptık. Çok iyi geçti, zaten karşımdaki IK'cı da hayret edilecek kadar iyiydi :) Bazıları çok nemrut oluyo, gıcık oluyom!!! Sonra dedi yazılımdan arkadaşlarla görüşeceksiniz ama 16.00 da müsaitlermiş. Bekler misiniz, yoksa şimdi gidip başka gün mü gelirsiniz dediler. Dedim beklerim. 1.5 saat bekledikten sonra, Şüko'ların AR-GE'ye gittik. Orada da C/C++ testini oldum 40dk, sonra 1 saat de sözlü olarak testi değerlendirdik beraber. 16.15 dönüş servisine zor yetiştim :)

Ha şimdi sonuç ne diyosunuz, bilmiyom :) Yazılımcılar genel müdür yardımcısıyla görüşeceklermiş. Eğer onun da kafasına yatarsa son kez kendisiyle görüşme olacakmış, en son da karar aşamaları.

Yorucu bi gündü, evet kabul ediyorum ama çok güzel bi deneyim oldu benim için. Ama umarım onlar da benim hakkımda olumlu karara varırlar da, hayırlısıyla başlarım :)

Hadi bakalım takipçiler, boş durmayın. Bi okuyup üfleyin yav, işe yarar biliyom ben!!

Ayyyhhhh yoruldum yaz yaz, popişim de biraz ağrıdı bu taburenin üstünde. Hadi yakın zamanda görüşürüz o zaman, baaayyyy....

You Might Also Like

4 yorum:

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)