Yeni kararlar...

Pazartesi, Mayıs 25, 2009 Unknown 2 Comments

Yazın kendini ciddi bir şekilde göstermeye başladığı şu günlerde, bir kaç karar aldım kendi çapımda.

Sabahları 8 yerine 7.30'da kalkmaya başlayarak, zinde hissetmek bunlardan ilki. Hayır yani benim için bu iki saatte de birbirinden farksız olmaya başladı. Çünkü ikisinde de zor kalkıyorum :) O zaman neden daha erken olanı seçmeyeyim?!?

E madem erken kalkıyorum, neden otobüs yerine vapurla gitmiyorum işe diye bi düşündüm. İzmir'in sıcağı sabah, öğle, akşam ayırt etmediği için sabahları otobüsle işe gitmek yaz günü biraz işkence halini alabiliyor. Hele bir de trafik varsa ve otobüs kalabalıksa, of of of!!! Sıkıntıya gelemeyen bi insan olmamdan mütevellit "20 dakika yürürüm, ama vapura binerim arkadaş" dedim kendime. Hem zaten otobüse binmek için de göztepeye inmiyor muyum 10 dk yürüyerek! Aha bu da ikinci kararımdır.

Benim için en önemli olan son karar ise, yemek içmek olaylarına dikkat etmeye başlamak biraz. E sporumu gayet güzel yapıyorum ama öyle çok bi kilo vermedim. Şu anda 3.5 kilo civarında vermişim, ama bunun biraz daha artması gerekiyo. İlk hedefim temmuz ortasına kadar bi 3.5 kilo daha verip, kendime güvenimin iyice gelmesi sağlamak. Hadi bakalım bu kararımı da çok beğendim, ne süper bi insanım :P

Şimdi bi baktım da bu kararlara, aslında hepsi sağlık açısından baya bi faydalıymış. Hoşuma gitti :)

You Might Also Like

2 yorum:

  1. ben bu tarz kararları yıllardır alıyorum ama yıllardır hep ertesi gün uygulamaya koymayı düşünüyorum. öyle öyle yıllar geçti :D hiç bişi yapamadım :D ama bak şimdi bende gaza geldim. yarından itibaren kesinlikle daha hareketli ve sağlıklı bi yaşam için çalışmalara başlıcam. bu sefer kesin.

    YanıtlaSil
  2. Tabi yazmayı unutmuşum, bugün bu dediklerimi uyguladım bile :)

    Gururluyum, mutluyum :) Sana da başarılar :)

    YanıtlaSil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)