Salak kafa!!!

Pazartesi, Mayıs 11, 2009 Unknown 4 Comments
4-5 saat boyunca bilgisayarın başında otur, kod yaz. Kalkıp gezinmeyi unut kendini iyice kaptırıp. Belin tutulsun, bacakların uyuşsun, sızlasın. Tam kodu gönderecekken aklına ekstra bi şeyler yapmak gelsin. Düzelt kodu, maildeki kopyasını sil, masa üstündeki sıkıştırılmış halini sil çünkü farklı isimli bi tane oluşturmaya üşen. Sonra elin asıl klasöre gitsin, alışkanlıktan shift+del ile onu da sil.Sonra ne yaptığının farkına var dehşet içinde. Dosyaları geri getirmek için bin takla at, ama getireme. Pis bir pişmanlık duygusu içinde yatağa at kendini ve uyumaya çalış.

Sonra bacaklarının ağrısından tüm gece kıvran, uykunu alama. O halde pazartesi işe gel ve o gün işteki projenin release günü olsun. Tüm gün otur, stres içinde siteyi son haline hazırla. Yine kalkma, yürüme, bacakları, beli açma.

Bu mesleğe lanet etme de ne yap şimdi!!!!!!

You Might Also Like

4 yorum:

 1. puhhh, benzer dertlerin benim meslekteki versiyonunu sık sık yaşamış biri olarak :) boooşşveeeeerrr diyorum, düşünme, üzülme, takma. değmez..

  YanıtlaSil
 2. dün gece acayip stresli ve sinirliydim, ama sabaha sakinlemişim :) oturdum tekrar başına deneyim yazmayı diye, ilginç bi şekilde yazdıkça hatırladım ve dünkünün yarısı kadar bi zamanda da bitirdim :) holeeeyy :)

  YanıtlaSil
 3. bi kere grafik programı corel drawda aynı şeyi yaşadım. sen yaptıkça kaydetme çalışmayı, yap yap yap. program bi kilitlensin. hayata küs :D
  bu tarz olayların en iyi tarafı, sadece bi kere yapıyosun. bi daha aynı hata olmuyo :)

  YanıtlaSil
 4. valla ben daha önce de yapmıştım. yanlışlıkla tüm bilgisayarı formatlamıştım :D tabi bu durum çok daha fenası oluyo :)

  YanıtlaSil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)