İlk mim'miş :)

Cuma, Nisan 03, 2009 Unknown 6 Comments

Blog takipçiliğine başladığımda gördüm bu mimleme olayını. Hmm ilginçmiş demiştim. İlk mimim Elly'den geldi, hadi hayırlısı bakalım.

Konumuz şuymuş efenim: "Anlatın bana bakıyım neler yaptınız siz çocukken , haylaz mıydınız? Durgun muydunuz? Sümüklü müydünüz? Oyunbozan mıydınız? Gıcık mıydınız? Hileci miydiniz?"

Babamın öğretmen olması nedeniyle biraz gezenti geçti benim çocukluğum. Babamın tayini çıktıkça ordan oraya taşındık. Ama hiç bir zaman büyük bir şehirde ya da köyde olmadık. Kaldığımız yerler küçük denebilecek ilçelerdi. Dolayısıyla apartman çocuğu olarak büyümedim ve bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum :)

Neyse karakterime gelince gayet sakin bir çocuk olduğumu hatrılıyorum. Arkadaşlarıyla uyumlu, oyunbozan olmayan, öyle kendi halimde bi yavruydum... Haa ama kardeşimle kavga ettiğimizde küçük bir kedi yavrusuna dönüşüp, tırnaklarımı çıkarmam hiç uzun sürmezdi :) Az mı tırmaladım kardeşimi, o da beni az mı ısırdı. Sormayın gitsin. Ha şimdi 1 hafta görmesek özlüyoz birbirimizi o ayrı :)

Sümüklü değildim ama bi ara bitlenmiştim okulda, hehe :) Çevre köylerden gelen çocuklar oluyodu okula. 2. sınıftaydım o zaman. Bit bulaşmış kafama. Bi gün bi gittim eve kafayı kaşıyıp duruyom. Annem anladı tabi hemen durumu, dedi bitlendin mi sen :) Hemen koydum kafayı kucağına, başladı annem sirkeleri bulup çıtır çıtır öldürmeye. Sonra hemen eczaneye gitti, bit şampuanı aldı, bi güzel yıkadı beni kardeşimi kendini. Böylece 2-3 gün içinde tüm bitlerimizden kurtulduk :)

Bi de mahalledeki erkeklerle mahalle maçı yapardım :) Hep kalaeci olurdum. Tabi büyüdükçe formdan düştüm, ayrıca annemin "kız gibi davran" laflarına kulak astığım için de futboldan koptum :)

Bu mim benden
omurden'e ve
digi'ye gitsin.

You Might Also Like

6 yorum:

 1. ilkokulda bende bitlenmiştim ya :) ne gıcık bişeydi o kaşınma dürtüsü

  YanıtlaSil
 2. aaa bu arada Digital'i daha önce yazmış diye hatırlıyodum ama yanılmışım :) onun da çocukluğunu merak ediyorum :)

  YanıtlaSil
 3. Heralde herkes bi kere bitlenmiştir de mi :) En azından öyle umuyorum, hehe :)

  YanıtlaSil
 4. Pinoshum:))
  Aldom mesajı..
  Yapacağım en kısa zamanda..

  YanıtlaSil
 5. ben de bitlendim tabiki, iğrenç bişey :P

  Şu mim'e cevabı ve izmir kritiğini yapıcam en kısa zamanda, işten kafayı kaldıramadım. ve ölüyorum uykusuzluktan. yorucu geçmiş haftasonu :)

  YanıtlaSil
 6. e yani yorulmuşundur tabii. 8er saat de yol geldin gittin üstüne.

  YanıtlaSil

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)