Yeni yılın yeni belaları

Salı, Ocak 13, 2009 Unknown 0 Comments

15 gün olmuş yazmayalı, vay bee.. Yeni yıl geçmiş gitmiş tek kelime etmemişim. Sağlıkta problemler olunca yazası gelmiyor demek insanın.

Neyse, yılbaşı gecesine döneyim bari öncelikle. Bizim evde toplaştık, 9 kişiydik. Şüko, seko, aybo, fırt, tubi, ben, moşahin, uğur ve ece vardı efenim. Tabi o gün biz 6ya kadar çalıştığımız ve aybo ile şüko'nun da işleri olmadığı için hazırlık işleri onların başına kaldı :D Eve bir gittim, anammmm nasıl güzel süslemişler evimizi, nasıl güzel mezeler hazırlamışlar bi görseniz. Onurla uğur da hindimizi alıp geldiler, herkes toplaşınca ben hindiye giriştim :) Ne büyük hayvanmış canım o öyle, parçala parçala bitmedi. Sonra bi de üstüne 3 gün daha kalanları yedik yani evde :) Süper ötesi masamızda süper ötesi yemeklerimizi yedik. Sonra tv karşısına geçip yeni yıla girdik. Ardından tabi ki tombala oynadık :) Pis fırt ve grubu hep kazandı, ben sanırım 1-2 kere 1. çinko yaptım o kadar, hehe. Tombaladan sonra hızımızı alamayıp tabu oynadık. Hayır ben de mi terslik vardı nedir, hep kaybeden oldum canım. Olmaz ki bu kadar da!! Sonra efendime söyleyim 4 gibi herkes evlere dağıldı biz de yattık uyuduk mis gibi. İçki tüketimi şaşılacak derecede azdı o akşam, ilginç yani.

Sonraki günlerde yine normal yaşama, 2008'i 2009 yaparak devam ediyorum işte.

Tabi bu yaşantıma diş problemim eklendi o kadar. Sol alttaki azılarımdan birindeki sızlama yüzünden diş hekimine gittim. Devlet hastanesinde dolgu olur bu dediler, 15 ocak'a(2 gün sonra) gün verdiler. Tamam, dedim. Ama tabi diş benim dişim ya illa ki problem çıkartması lazım. Cumartesi akşam yemekten sonra şiddetli ağrımaya başladı, ağladım yani ağrıdan o derece. E kalktık 24 saat açık olan özel bi diş kliniğine gittik. Abla aktı, kanal tedavizi olması gerekiyo dedi. E iyi dedim napacaksan yap, yeter ki düzelsin. 1.5 saatlik oyma işlemi sonucunda kanalları açtı. Geçici dolguyla kapatıp gönderdi. Dün gittim, bi ilaç koydu içine bu sefer. Tekrar kapattı. 15 gün sonra son işlemle bitecek umarım olay. Ama tabi ağrısız geçmiyo günler. Sızılar var tabi, ama sonunda iyi olacağını bildiğim için katlanıyorum. Ne pis bir şey bu diş ağrıları ya, olmaz olsun!!

Ek olarak şu sıralarda Enver de bi ameliyatta. Çenesinin orda bi beze vardı, onu alıyolar. Umarım sorunsuz geçiyodur. Çıksın bi an önce, hemen..

You Might Also Like

0 yorum var:

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)