Yolculuk başlasın ;)

Çarşamba, Aralık 03, 2008 Unknown 0 Comments

Yolculuk çoğu zaman heyecanlandırır insanı. Çoğu zaman diyorum, çünkü bazı yolculukları yapmayı istemezsin, mecbursundur ve yaparsın. Böyle durumlarda işkence halini bile alabilir yolculuk denen şey. Her yolculukta birilerinden ayrılmanın burukluğu varken içinde, birilerine kavuşmanın tatlı sevincini de taşırsın. Hele kavuştuğun kişi ailenden biriyse, ohhhh değme keyfine.
Küçük(!) kardeşimi özledim. Hem de ciddi ciddi özledim yani çocuğu. İyi ki o da İzmir'de, iyi ki her istediğim zaman görebiliyorum dedim. İnsan büyüdükçe kardeşine da mı çok bağlanıyor ne?? Neyse konumuza dönersem, kendisi okumanın telaşı içinde gurbet ellere doğru yol almıştı Eylül ayında. E tatil fırsatı elime geçmişken (hem de 9 gün) yavrucağı ziyaret etme isteğim tavan yaptı haliyle. Ben de bin bir zorlukla vizemi aldım, biletlerimi ayarladım ve nihayet cumartesi günü yolcuyum. Haaaaa, yolculuk İngiltere'ye bu arada :)
Tabi hayli heyecan var. E yurdum dışına ilk çıkışım ne de olsa. Hal böyle olunca günlerdir yapacağım gezi ile ilgili bir dolu araştırma ve ardından plan yaptım. Yaptığım incelemeler ve danıştığım kişilerin fikirlerine dayanarak kesinlikle gezip görmem yerlerin bir listesini çıkardım. 2 gün Londra'da kaldıktan sonra, Dundee'ye (İskoçya) geçeceğim. İskoçya planı tamamen Enver paşaya ait. O yüzden sadece Londra seyahatim ile ilgili listemi buraya yazıp, dönüşte ne kadarını gerçekleştirebilmişim değerlendirmesi yapmak istiyorum.
 1. British Museum
 2. Science Museum
 3. National Gallery
 4. Tate
 5. Bank of England
 6. St. Paul Cathedral
 7. Royal Courts
 8. Piccadilly Circus
 9. Oxford Circus
 10. Regent Street
 11. Trafalgar Square
 12. Buckingham Palace
 13. Kensington Gardens
 14. Hyde Park
 15. Greenwich
 16. Canary Wharf
 17. Thames'de bot turu
 18. Big Ben
Bunların dışında İngilizlerin tek karakteristik yemekleri olan fish and chips yemem(tabi o kadar kalorili bir şeyi yer miyim bilmiyorum), yerel bir barda pint içmem ve Guiness birasını denemem söylendi :)

Döndüğümde yukarıdakilerin ne kadarını gerçekleştirebildim, ek olarak neler yaptım tek tek anlatacağım. Büyük bir zevkle tabi ki :)

You Might Also Like

0 yorum var:

Sen de bir şeyler söyle ama, yalnız bırakma beni :)